Resovia Rzeszów 2003 - strona nieoficjalna

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

pon.

Ferie na sportowo 2015
Ładowanie...

Urwisy najlepsze w Resovia Winter Cup

• autor: max793, 2016-01-24 19:02

Resoviackie urwisy okazały się najlepsze w silnie obsadzonym turnieju Resovia Winter Cup 2016. Turniej rozgrywano w hali w Kielnarowej w dniach 23-24 stycznia. W rywalizacji wzięło udział 7 zespołów, które rozegrały w przeciągu dwóch dni po 6 spotkań w wymiarze 30 minut - grając systemem "każdy z każdym". Młodzi resoviacy wygrali 5 spotkań, a w jednym musieli uznać wyższość rywali.

Sobotnie zmagania urwisy rozpoczęły od meczu z DAP-em Dębica pokonując rywali w stosunku 2:1, następnie przyszła pora na Górnika Wieliczka, którego pokonaliśmy 2:0 i sobotnią sesję zakończyliśmy z kompletem punktów. Według harmonogramu gier w pierwszym dniu zaplanowane mieliśmy tylko dwa spotkania, a w niedzielę cztery. W meczu otwierającym niedzielną sesję dopisujemy kolejne 3 punkty do naszego dorobku łatwo pokonując zespół Stali stalowa Wola 5:0. Następnie mecz po którym na dwie kolejki przed zakończeniem zmagań mogliśmy sobie zapewnić "pudło" bez oglądania się na inne wyniki. Niestety porażka 0:4 z drużyną Polonii Warszawa po najsłabszym meczu w naszym wykonaniu. Kolejny mecz z Tomasovią Tomaszów Lubelski miał dać odpowiedź czy resoviackie urwisy pozostaną nadal w grze o końcowy triumf w turnieju, czy goście z Tomaszowa włączą się do walki o medale. Po zaciętym meczu lepsi o jedną bramkę okazali się miejscowi. Ostatni mecz rzeszowskiego turnieju - mecz nr 21 miał bardzo wysoką rangę. Pewne przed jego rozpoczęciem było tylko to , że zespół Polonii Warszawa zakończy turniej na pierwszym lub drugim miejscu. Zespół Juventy Starachowice w razie zwycięstwa spychał miejscowych na najniższy stopień podium, a warszawianie zostawali zwycięzcami turnieju. W przypadku zwycięstwa lub remisu rzeszowian to oni wygrywali imprezę. Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy wykazywali duże zaangażowanie i ochotę do gry. Atakowali przyjezdnych już pod ich bramką wysokim pressingiem. Po jednej z akcji udało się objąć prowadzenie. Juventa praktycznie nie zagrażała bramce Resovii ponieważ dobrze ataki przyjezdnych rozbijali obrońcy "pasiaków". Niestety w 20 minucie spotkania, pechowa interwencja jednego z graczy gospodarzy daje przyjezdnym remis. Resoviacki charakter jednak znowu nie zawodzi - rozpoczynamy ze środka i gracz, który umieścił piłkę we własnej bramce rehabilituje się i po indywidualnej akcji i minięciu czterech przeciwników wyprowadza swój zespół ponownie na prowadzenie. W końcówce jeszcze podwyższamy na 3:1 i w dobrym stylu kończymy turniej.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano - Kamila Borowca z Resovii

Na słowa pochwały zasłużył cały zespół, który pokazał że stanowi monolit i może rywalizować z każdym.

KOŃCOWA KLASYFIKACJA TURNIEJU:

RESOVIA RZESZÓW                       6    15     5  0  1    13-6

POLONIA WARSZAWA                  6    12     3  3  0    11-3

JUVENTA STARACHOWICE          6     9      3  0  3     12-14

TOMASOVIA TOMASZÓW LUB.   6     8      2  2  2     7-6

GÓRNIK WIELICZKA                        6     7     2  1  3     12-13

DAP DĘBICA                                     6     4     1  1  4     7-11

STAL STALOWA WOLA                 6     4     1  1  4     6- 17

Szczególne podziękowania należą się Delikatesom Centrum pana Piotra Krztonia, panu Witoldowi Walawanderowi oraz wszystkim rodzicom urwisów z rocznika 2003 zaangażowanym w turniej Resovia Winter Cup 2016. Wielkie dzięki bez was na pewno nie wyszło by to tak fajnie jak wyszło.

autor: ~Wujek Jerry 2016-01-25 18:18:53

avatar Brawo chłopaki.
Serdecznie gratuluję i pozdrawiam, szkoda że nie mogłem tego widzieć na żywo.
Jeszcze raz BRAWO BRAWO BRAWO !!!

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Piast GliwiceResovia Rzeszów
Piast Gliwice 1:3 Resovia Rzeszów