Aktualności

Liga Orlik Starszy

• autor: max793, 2014-06-15 18:47

MISTRZ, MISTRZ RESOVIA !!!

3 punkty zdobyte w Mielcu w ostatniej kolejce ligowej wystarczyły resoviackim urwisom do zdobycia tytułu MISTRZÓW PODKARPACKIEJ LIGI ORLIKA STARSZEGO. W decydującym meczu resoviacy pokonali 2:0 drużynę Stali Stalowa Wola.

RESOVIA - STAL MIELEC 0:1

Rozpoczynamy zbyt bojaźliwie i oddajemy inicjatywę gospodarzom, którzy swobodnie operują piłką. Po kilku minutach"otrząsamy" się z przewagi przeciwnika i zaczynamy stwarzać swoje sytuacje pod bramką miejscowych. Niestety nie wykorzystujemy 2 "setek" i zgodnie ze starym piłkarskim porzekadłem tracimy bramkę. Próbujemy jeszcze odrobić straty jednak dobrze grający gospodarze nie pozwalają nam na to.

RESOVIA - STAL STALOWA WOLA 2:0 (Mikrut, Sieńko Igor - asysta Chmiel)

Po pierwszej serii gier nadal posiadamy 2 punkty w zapasie nad drużyną "stalówki". Mecz o "majstra" rozpoczynamy dobrze walcząc twardo w środku pola o każdą piłkę, jak również grając w końcu zespołowo co przynosi nam seryjne okazje bramkowe. Na prowadzenie wychodzimy po fatalnym błędzie bramkarza "stalówki", który daje się zaskoczyć praktycznie z "zerowego kąta". Po przerwie podwyższamy prowadzenie po strzale głową ze stałego fragmentu gry. Gracze Stali rzucają się do odrabiania strat widząc, że tytuł odjeżdża. Nie pozwalamy im jednak na wypracowanie sobie sytuacji podbramkowych, a końcowy gwizdek sędziego oznacza, że MISTZREM LIGI JEST SOVIA, SOVIA NAJLEPSZA JEST

RESOVIA - MOSiR MIELEC 2:3 (Mikrut, Chmiel)

W ostatnim meczu ligowym tego sezonu trener daje pograć zawodnikom rezerwowym, którzy prezentują się nieźle. Toczą wyrównany pojedynek z mielczanami grając bramka za bramkę. Kilka błędów z obu stron i wynik brzmi 2:2. Na pięć minut przed końcem przychodzi ulewa i wszyscy zawodnicy w pasiastych strojach myślą o zejściu do szatni, wykorzystują to gracze MOSIRu i strzelają zwycięskiego gola.

Na wyróżnienie zasługują wszyscy gracze z rocznika 2003, którzy wzięli udział w tegorocznych rozgrywkach ligowych i przyczynili się do zajęcia pierwszego miejsca.